Pavasarinės Kauno šventės

Kaip ir daugelis miestų, pavasarį, pabunda Kaunas.  Pradedama tvarkyti lankytinos Kauno vietos, parkai, skverai, daugiabučių ir privačių namų aplinka. Ruošiamasi  didžiosioms miesto šventėms bei mugėms  – Kaziuko mugei, pavasarinei „Ką pasėsi“ šventei, bei  populiariausiai  mūsų miesto šventei – „Kaunas Jazz“. Šios šventės sulaukia  daugybės svečių , žmonės plūsta į tokius renginius iš visų Lietuvos miestų ar miestelių.

Šventinė diena Kauno mieste

Jau praūžusi Kaziuko mugė Kaune praėjo puikiai. Kovo pradžioje vykstančios ir pavasario pradžią skelbiančios mugės paprastai nelepina geri orai – darganotos ir šaltos dienos įprasta  kasdienybė; tik šiais metais viena mugės diena  tapo  išimtimi (Šeštadienis). Puikus oras, žmonių šurmulys, kvapnus kepamos mėsos dūmas, puikus derinys norintiems po žiemos sąstingio pasivaikščioti po Kauno miesto širdimi vadinamą Laisvės alėją bei senamiestį.

Kaziuko mugės metu čia įsikuria ūkininkai, amatininkai, bitininkai, duonos kepėjai, ekologiškos produkcijos gamintojai, tautodailininkai, aludariai, kalviai, vytelių pynėjai iš visos Lietuvos bei užsienio šalių. Kauniečiams  ir miesto svečiams siūloma įsigyti įvairiausių gaminių, tokių kaip Kaziuko barščiai, naminė gira, alus, blynai, suvalkietiškas skilandis. Mugės metu buvo galima įsigyti liaudies meistrų gaminių bei pamatyti kultūrinę bei meninę programą.

Kaziuko mugė Kaune

Gausybė prekeivių siūlančių savo rankomis iškeptus, išdrožtus, sukaltus, numegztus, suveltus gaminius. Korcentuojantys muzikantai miesto sode kvietė praeivius pašokti. Susirinkusieji tuščiomis nevaikščiojo – kas nešiojosi verbas, kiti alų, treti rankdarbius ar saldumynus. Kiekvienas gali pasirinkti pagal poreikius ir kainą. Su nekantrumu lauksime kitų metų mugės.

Muzikos gerbėjai kasmet sulaukia renginio „ Kaunas Jazz“.  Mūsų mieste jis organizuojamas nuo Nepriklausomybės atkūrimo – 1991 metais. Į pirmąjį  festivalį atvyko muzikantai iš Vokietijos, Argentinos, Šveicarijos ir kitų šalių . Renginys tapo Kauno miesto vizitine kortele. Kiekvienais metais festivalio apimtis vis didėja – pasikviečiama daugiau žinomų atlikėjų bei gabių muzikantų. Daug žmonių su nekantrumu laukia šių metų renginio; nors atlikėjų sąrašas ilgai nebuvo baigtas, tačiau buvo įvairus ir daug žadantis. Laisvės alėja vėl prisipildė jazzo muzikos garsų glostančių šio muzikos žandro gerbėjų klausą.

Festivalis ,,Kaunas Jazz"

Šiais metais atlikėjai koncertavo Vienybės aikštėje, klube “Combo”, Vytauto Didžiojo bažnyčioje, Kauno choralinėje sinagogoje. Baigiamasis  festivalio koncertas vyko didžiausioje šalyje – 15 tūkstančių žiūrovų talpinančioje – „Žalgirio“ arenoje, čia koncertavo stebuklingą balsą turinti atlikėja Lizz Wright su grupe.

Šis renginys susilaukia daugybės medijų dėmesio, pritraukia daugybę fotografų bei žurnalistų norinčių fiksuoti gražiausias renginio akimirkas.

Pavasarį ir rudenį LŽŪA organizuojama ūkininkams bei žemdirbiams skirta mugė „ Ką pasėsi“. Kauno  miesto ir priemiesčio žmonės čia sugužėjo pasidairyti po 20 ha teritoriją, kurioje ekspozicijas įsirengė prekybininkai iš visos šalies ir užsienio. Gėlių, dekoratyvinių augalų, vaismedžių ir vaiskrūmių augintojų  pasiūla domina  savo sodus ar daržus turinčius miesto ir apylinkių gyventojus. Mugės dienomis Akademijos prieigas užplūsta automobiliai, žmonių minios ir ant žarijų kepamų kepsnių kvapai.  Lietuvos žemės ūkio universiteto teritorijoje vairuotojai susidūria su parkavimo problema, mat visas Akademijos miestelis būna sausakimšas. Pagrindinių gatvių pakraščiuose ir daugiabučių kiemuose vargiai galima rasti laisvą vietą automobiliui.

,,Ką pasėsi" mugės akimirka

Dideli  ekspozicijos plotai skirti žemės ūkio technikai, statybos technikai ir įrangai, vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangai. Čia galima rasti trąšų ir augalų apsaugos priemonių, produktų gyvulininkystei ir fermų įrangos. Gausi prekių pasiūla – daržininkams, sodininkams ir gėlininkams. Parodoje galima išvysti ir įsigyti kombainų, visureigių ir kitokių specialių automobilių žemės ūkiui. Savo prekes čia siūlo kaimo amatininkai ir tautodailininkai.

Mugėje  eksponuojama bei parduodama žemės ūkio technika labiausiai vilioja ūkininkus, tai vienas iš didžiausių reklaminių renginių,  skirtų žemės ūkiui vykstantis Lietuvoje. Čia pristatoma nauja ir seniai žinoma, bet patikimai tarnaujanti žemės ūkio technika. Čia susitinka gamintojai, platintojai ir pirkėjai iš visos Lietuvos. Mugės svečius linksmina lietuvių liaudies muzikos atlikėjai, kapelos, tautinių dainų ir šokių kolektyvai. Dažnas namo išsiveža įvairių sėklų, sodinukų, kaimiškos duonos, lašinių ar medaus, medžio indų ar vytelių pintinėlę.

Pavasarį renginių Kaune tikrai daug  ir verta juose apsilankyti. Ilgesnės dienos ir pirmieji saulės spinduliai vilioja žmones išeiti į lauką. Kiekvienas renginys yra išskirtinis, turi savo dvasią ir kažkuo skiriasi nuo pernykščio.  Tokie renginiai suteikia mums žinių, praplečia mūsų akiratį, suteikia progą pabendrauti, kitų pažiūrėti ir save parodyti.

Medijos platina informaciją apie renginius bei stengiasi juos apžvelgti. Tačiau viską pačiam pamatyti bei pajausti pavasario švenčių dvasią yra tikrai nuostabu.

Gintautas Aukščiūnas

Naudota literatūra:
http://ikrauk.15min.lt/naujienos/29615
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kauno-miesto-dienos-jau-si-savaitgali-programa-278722#axzz1u5v4Vm4C
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/festivalis-kaunas-jazz-mieste-ikaitino-net-ora-423731#axzz1u5v4Vm4C
http://www.kaunoaleja.lt/?action=news&news_id=22881

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s