Kauno Žalgirio arena keičia miestiečių laisvalaikį

Ištisas dešimtmetis praėjo nuo to laiko, kai Kauno savivaldybė pavedė architektui Eugenijui Miliūnui suprojektuoti naujus sporto rūmus, nes Kauno sporto halė neatitiko Eurolygos keliamų techninių reikalavimų. Pirminiam projekte šie rūmai turėjo būti statomi Kalniečių parke, bet nutrūkus finansavimui, šios vietos buvo atsisakyta ir pradėta svarstyti nauja statybų vieta. Po ilgų derybų ir apklausų, nutarta statybas pradėti Nemuno saloje, o dar po keturių metų, čia buvo įkasta kapsulė, simbolizuojanti Kauno sporto arenos statybų pradžią.

Laikas parodė, kad vieta pasirinkta tinkamai- daug vietos automobilių parkavimui, lengvai pasiekiama visuomeniniu transportu, rūmai gerai matomi iš visų pusių. Šie sporto rūmai puikiai reprezentuoja Kauno miestą.  Tai viena didžiausių sporto arenų Baltijos šalyse, talpinanti  didžiausią žiūrovų skaičių. Arenai suteiktas „Žalgirio” vardas.Žalgirio arenos statybos

Žalgirio arena

Dar tik pora metų praėjo nuo arenos atidarymo,o mes jau esame sulaukę viso būrio pasaulyje gerai žinomų atlikėjų ir grupių koncertų, sporto varžybų. Kai sporto rūmuose   vyksta koncertai, nemokamai muzikos galima pasiklausyti  nuo „Akropolio“ automobilių ketvirto aukšto aikštelės. Iš ten gerai matomi  per šventes šaudomi fejerverkai.

Jei  atvykus į PLC „Akropolį“ , nerandi keturių aukštų parkavimo aikštelėje vietos automobiliui pastatyti, vadinasi Nemuno salos  pastate vyksta renginys, ir nesvarbu ar tai koncertas, krepšinio varžybos, spektaklis vaikams ar baletas,  žmonės plūste plūsta. Dabar jau Kaunas sulaukia gyventojų iš Vilniaus ir  kitų Lietuvos miestų.

Nuo arenos atidarymo pradžios mūsų mieste vyksta pasaulinio lygio sporto varžybos ir koncertai. Dauguma kauniečių pamena, kaip skubėjo statytojai baigti sporto rūmų statybą iki  Europos vyrų krepšinio čempionato  atidarymo.  Lažybų punktuose buvo priimamai statymai šiuo klausimu. Tada pirmą kartą tikrą pajutome didmiesčio šurmulį- Nemuno krantines apgulė transporto spūstys, sporto aistruoliai sugužėjo  iš viso pasaulio, viešbučiai ir kavinės sulaukė gausybės lankytojų. Kas neturėjo galimybių patekti varžybų stebėti arenoje, galėjo baruose ir restoranuose žiūrėti  tiesioginę transliaciją per plačiaekranius televizorius. Tuo pasirūpino šių įstaigų savininkai. Iki tol panašūs renginiai Kaune nebuvo organizuojami, nes miestas neturėjo tam tinkamų patalpų ir  sirgaliai norintys stebėti varžybas gyvai, turėdavo važiuoti į kitus miestus.

Žalgirio arena

Kol neturėjome „Žalgirio“ arenos, Kauno miesto kultūrinis gyvenimas merdėjo,visi didesnio mąsto renginiai vykdavo sostinėje arba naujai pastatytuose sporto rūmuose Šiauliuose. Gal ir neblogai retkarčiais aplankyti kitus Lietuvos miestus, bet Kaunas, kaip antras pagal dydį  mūsų šalies miestas, buvo provincija kultūrine prasme. Dabar mūsų miesto neaplenkia pasaulinio populiarumo viršūnėje esančios grupės ir atlikėjai. Ar būtų atvykusi į Kauną Mireille Mathieu koncertuoti, ar būtų ėjusi  pasimelsti į Kauno arkikatedrą baziliką, jei neturėtume kur jos priimti, juk nekoncertuos senoje aplūžusioje Sporto halėje.

Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertavo vienas geriausių Rusijos operos tenorų ir estrados dainininkų Nikolajus Baskovas. Į jo pasirodymą susirinko per 7 tūkstančius romantikos ištroškusių žiūrovų. Jaunimas šio atlikėjo dainomis gal ir nesidomi, bet Lietuvoje daug  rusakalbių žmonių ir mokančių šią kalbą. Kitas atlikėjas iš Rusijos Aleksandras Malininas Kauno „Žalgirio” arenoje virpino klausytojų širdis. Susirinkusi pilna arena gerbėjų audringais plojimais sutiko dainininką.  Daugelis jų atrodė labai patenkinti, kartu su dainininku traukė anksčiau buvusias populiarias dainas, o po kiekvienos jų plojo atsistoję. Pilnas arenos sales surinko ir žymūs Rusijos estrados atlikėjai Filippas Kirkorovas bei Olegas Gazmanovas. Šių dainininkų koncertuose mielai lankosi žmonės gyvenę sovietinio valdymo laikotarpiu.

Sporto rūmuose vyko Lenny Kravitz, Electric Light Orchestra, The Beatles a cappella koncertai. Itališkos muzikos gerbėjus pamalonino Toto Cotugno dainos. Dainininkas arenoje susirinkusioms moterims dalino bučinius ir žarstė komplimentus. Koncerto pabaigoje, visus klausytojus, nustebino atlikęs Marijono Mikutavičiaus dainą ,,Trys milijonai“.

Vokiečių  kultinė grupė ,,Rammstein“ savo gerbėjams į Kauną atvežė naują geriausių dainų albumą ir nepamirštamą šou su naujom dekoracijomis, kostiumais ir pribloškiamais pirotechnikos triukais. Dar ilgai medijose buvo galima stebėti mėgėjiškomis kameromis filmuotas koncerto ištraukas ir skaityti grupės gerbėjų komentarus.

Pavasarį Kaune vykusio džiazo muzikos festivalio baigiamasis „Kaunas Jazz“ koncertas kuriame dainavo Lizz Wright su grupe taip pat surengtas  Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Šiais metais laukiam atvykstant Marilyn Mansono, britų elektroninės šokių muzikos grupės „The Prodigy“, roko grupės „Red Hot Chili Peppers“, muzikos legenda tituluojamo Stingo, Valerijaus Meladzės. Taip pat  Katie Melua surengs vienintelį koncertą Lietuvoje.

Atskira tema krepšinis. Ne veltui Kaunas vadinamas šios sporto šakos sostine. Bene dažniausiai  arenoje vyksta krepšinio varžybos ir stebėtojų niekada netrūksta. Jei čia žaidžia Kauno „Žalgirio“ rinktinė,  miesto gatvėmis į areną traukianti minia, tiesiogine žodžio prasme, žaliuoja. Dauguma gerbėjų įsigyja mūsų komandos atributikos: vėliavėlių, šalikų, kepurių, marškinėlių ir t.t. . Jei komanda laimi rungtynes – visas miestas švenčia  pergalę; jei palošia – liūdi.

Krepšinio varžybos Žalgirio arenoje

Dabar nereikia ilgai galvoti ką dovanoti draugui gimtadienio proga – bilietai į krepšinio varžybas visuomet tiks, o ir važiuoti toli nereikia. Mamą ar draugę visuomet galima nudžiuginti bilietu į koncertą. Kauno „Žalgirio“ arena pakeitė daugumos miestiečių laisvalaikį, praplėtė akiratį ir sudarė galimybes pamatyti ir išgirsti geriausius pasaulio atlikėjus. Ir tai tik per dvejus metus. Jei taip ir toliau, labai įdomu kas dar mūsų laukia ateityje?

Gintautas Aukščiūnas

Naudota literatūra:
http://www.panoramio.com/photo/59240592
http://en.wikipedia.org/wiki/File:%C5%BDalgiris_Arena_exterior_18_Aug_2011.jpg
http://www.15min.lt/naujiena/miestas/kaunas/kauno-zalgirio-arenoje-murijamos-sienu-pertvaros-42-91200

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s