Apsvaigęs jaunimas

Prie mokyklų rūkantys vaikai, alkoholis ir net narkotikai parduodami nepilnamečiams tapo kasdienybe mūsų visuomenėje. Šiais laikais sunku įsivaizduoti žmogų, kuris galėtų visai atsisakyti šių gyvenimo teikiamų ,,malonumų‘‘ . Alkoholis, cigaretės, narkotikai – tai problema, su kuria susiduria dauguma jaunuolių. Vieni jų yra stipresni ir atsispiria pagundai, tačiau kiti – priešingai, labai lengvai pasiduoda. Dauguma jų pasakytų : „ draugai gali, o aš ne?“ . Tai viena iš priežasčių, dėl kurių jaunimas pasiduoda svaigalams. Turbūt daugeliui atrodo, kaip gali nepabandęs visų gyvenimo siūlomų ,,malonumų‘‘ džiaugtis jaunyste. Juk nesėdėsi užsidaręs namuose, kol tavo bendraamžiai linksmai leidžia laiką. Žinoma, kad ne. Tačiau yra ir kitų, sveikatai nepavojingų užsiėmimų, tik kiekvienas turi susirasti tai kas jiems suteikia pasitenkinimą.

Apsvaigęs jaunimas

Ne paslaptis, jog alkoholis jaunam organizmui ypač kenkia. Pasak ,,Delfi‘‘,  daugiau nei 20 procentų nepilnamečių jau yra mėginę svaigintis, o tai įrodo kokia ši problema yra opi. Tačiau, dažnas ,iš tiesų, nesusimąsto, kokį poveikį turi alkoholis jo organizmui ir jog galbūt tai atsilieps senatvėje, sutrumpins gyvenimą. Padauginęs paauglys nebesupranta, ką daro, gali net pats sau pakenkti arba sužaloti kitą. Bet kokiu atveju, sveikoje, darnioje visuomenėje toks elgesys yra netoleruojamas. Dažnai geriantis jaunuolis gali tapti agresyvus, nesukalbamas ir paniuręs. Daug įtakos tokiam elgesiui turi tėvai, juk vaikai dažniausiai seka jų pavyzdžiu. Tačiau, dažniausiai geriama ar rūkoma, nes norima pritapti prie kažkokios tai jaunimo grupės, atrodyti „kietesniu“, noras pasijausti vyresniu, tačiau net nepajaučiama kai be svaigalų nebegali ištverti nė savaitės. Jeigu tave supantys bendraamžiai yra nesupratingi ir nepripažįsta to, kuris elgiasi kitaip, tai jaunuoliui nelieka nieko kito, tik elgtis taip, kaip ir visi draugai. Taip gimsta priklausomybė, kurią sunku suvaldyti.

Apsvaigęs jaunimas

Narkotikai – tai dar viena problema, su kuria susiduria dauguma jaunuolių. Tačiau priešingai negu su alkoholiu ar rūkimu, su narkotikais yra rimtai kovojama. Jie yra uždrausti, ir juos pardavinėjantis žmogus gali būti suimtas ilgam laikui. Prevencijos priemonės yra aiškiai matomas. Jau mokyklos suole jaunimas yra supažindinimas su visomis negerybėmis, kurias įtakoja narkotikų vartojimas. Tačiau, vėlgi, žmogus pats turi nuspręsti ir pasirinkti kokį gyvenimą jis gyvens ir save apsisaugoti nuo visų negerybių gali tik jis pats. Toks požiūris, jog ,,pabandysiu tik vieną kartą ir viskas‘‘ yra klaidingas ir negalimas. Visos psichotropinės medžiagos sukelia nepriklausomybę su kuria yra labai sunku kovoti. Dažnai, ,,nekaltas marihuanos dūmelis‘‘ priveda prie kitų stipresnių narkotikų, ko pasekoje  žmogus tampa socialiai nestabilus, net nekalbant apie visus sveikatos pavojus ir kitas pasekmes.

Dar viena labai svarbi problema jaunimo tarpe – nemokėjimas atsipalaiduoti be svaigalų. Jauni žmonės yra linkę linksmintis vartodami alkoholį ar kitaip svaigindamiesi. Daugeliui, būtent, pats apsvaigimas, o ne bendravimas su žmonėmis tai darant, suteikia didžiausią malonumą. Vėl gi, būnant tokioje aplinkoje, kurioje yra nuolatos girtaujama, yra sunku visą tam atsispirti. Naktiniai klubai yra populiariausia jaunimo būrimosi vieta ir būtent čia galima įžvelgti kokia ši problema, iš tiesų, yra opi. Tėvai išleisdami savo atžalas į vakarones naktiniame mieste, dažnai nesuvokia i kokią pavojingą aplinką gali patekti jų vaikas. Naktiniuose klubuose alkoholio vartojimas jaunimo tarpe yra stulbinančiai didelis ir netilptų i jokius rėmus, taipogi čia nėra problemų gauti ir kitų svaiginamųjų priemonių. Ne paslaptis, jog tokios būrimosi vietos yra labai pavojingos ir nesaugios, nes apsvaigę žmonės yra neprognozuojami ir gali sužaloti save ar kitus. Tokie atvejai, jog apsvaigęs jaunimas tarpusavy susikivirčijo ir kilo muštynes, kurios baigėsi ligoninėje, dabar jau nieko nebestebina. Visiems šiems ,,malonumams‘‘ yra skiriama didėlės sumos pinigų, kai jos galėtų būti skiriamos turiningam ir linksmam laisvalaikiu praleisti.

Apsvaigęs jaunimas

Taigi, cigaretės, alkoholis ir narkotikai – tai problema, su kuria susiduria dauguma jaunuolių. Bet kalčiausias yra pats jaunimas. Kad ir kaip  bebūtų sunku, atsispirti visoms pagundoms reikia rasti ryžto pasakyti ,,NE”.  Negalima aklai teigti, jog visuomenė yra visiškai abejinga šiai problemai, nes, iš tiesų, taip nėra ir tik žmogus pats gali pasirinkti savo gyvenimo būdą, nors ir pasiduoti pagundoms skatina draugų ratas bei tėvų pavyzdys, arba jų abejingumas.

Lukas Sinkevičius

Naudota literatūra:
http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/sveikata/paaugliu-alkoholizmas-541-214574
http://yourchanges.blogspot.com/
http://www.delfi.lt

Advertisements

One thought on “Apsvaigęs jaunimas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s