Mados infekcija

„Mados infekcija“ – tapo ne tik ryškiausiu mados festivaliu Lietuvoje, tai – mados bei meno šventė, novatoriškas ir prabangus renginys, suvienijantis jauniausius autorius, mados pasaulio profesionalus bei kitus žmogeliukus, besidominčius mada ir naujausiomis mados tendencijomis.

Mados infekcija

2012-aisiais metais festivalis “Mados infekcija” vyko jau tryliktąjį kartą. 1999-aisiais startavęs mados renginys per vienuolika metų tapo ryškiausiu kasmetiniu mados įvykiu Lietuvoje.

Renginys truko tris dienas, kurio metu galėjome stebėti net 21 dizainerių ar jų duetų pasirodymus. Šis mados pristatymas supažindino mus ne tik su naujais, dar bežengiančiais dabartinės mados kūrimo  kryptimi dizaineriais, bet ir su jau pripažintais, ne pirmus metus dalyvaujančiais aktyviame mūsų šalies mados tendencijų propagavime, modeliuotojais. Šių metų „Mados Infekcijos“ pertraukų metu svečiams buvo pasiūlyta apžiūrėti kalbančios avalynės instaliaciją. Šiuolaikiniame meno centre eksponuotai avalynės instaliacijai sukurti, buvo panaudota apie 100 Deichmann batų. Menininkų komanda sukūrė ore pakibusį avalynės debesį, kuris šnabždėjo avalynės istorijas, atskleidžiančias skirtingus avalynės charakterius bei pavasario tendencijas. Šia specialiai „Mados infekcijos“ festivaliui sukurta instaliacija buvo siekta pristatyti naujausią pavasario-vasaros avalynės kolekciją. Šia menine instaliacija susidomėjo daugelis „Mados infekcijos“ lankytojų.

Mados infekcija

Į kiekvieną renginio vakarą patenkama su atskiru bilietu, kainuojančiu nuo 40 iki 100 litų, VIP bilietai pirmose eilėse kainuoja 200 litų. Stovimų bilietų kainos – 40-50 litų. Bilietus į festivalį platina “Bilietų pasaulis”. Nei daug, nei mažai, žiūrint, kaip stipriai domiesi mada ir kokiu tikslu eini į tokio pobūdžio renginį. Vieniems, „Mados Infekcija“, tai – proga „pasikultūrinti“, praplėsti savo požiūrį bei žinias apie šiuolaikinę madą bei pasigrožėti jaunųjų dizainerių kūriniais. Kitiems – tai renginys, kuriame gali pasipuikuoti savo turimu garderobu, prabangiais Lietuvių ar net užsienio dizainerių kurtais drabužiais, galimybė „įsiamžinti“- nusifotografuoti, pateikti kaip įrodymą, jog buvai tokiame renginyje su kelis ar net keliasdešimt tūkstančių kainuojančia suknele ar galbūt, apkalbėti susirinkusius svečius, jų apdarus bei savo akimis pamatyti visą Lietuvos grietinėlę.

Mados infekcija

Dalyvauti festivalyje kasmet veržiasi dešimtys jaunų, talentingų ir dar tik laukiančių savo šlovės valandos Lietuvos dizainerių. Ne visiems jiems po kojomis nusidriekia „Mados infekcijos“ podiumas. Tačiau galimybė festivalyje parodyti savo kūrybą dažnam mados kūrėjui tampa įvertinimu ir įkvėpimo šaltiniu toliau ieškoti naujų mados formų ir stiliaus išraiškų.

 

Vaida Čekavičiūtė

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s