Laisvalaikio galimybės Lietuvoje

Laisvalaikis – laisvas laikas nuo darbo. Laisvalaikį kiekvienas žmogus leidžia labai skirtingai, tačiau daugelis jį supranta kaip poilsį. Kiekviena individuali asmenybė atsipalaiduoja ir ilsisi skirtingai. ,,Delfi“ teigia, kad Lietuvoje vasaros metu žmonės savo laisvalaikį dažniausiai leisdavo gamtoje, pasak internetinio portalo ,, Delfi “, net 87 % apklaustųjų teigė, jog vos tik radę laisvesnę valandėlę, karštą vasaros dieną ar vakarą skuba į gamtą su šeima ar draugais. Tikrasis poilsis daugumai asocijuojasi su atostogomis, kurios reikalingos kiekvienam individui pailsėti nuo kasdienės rutinos. Vieni laisvu laiku keliauja, kiti mokosi, treti užsiima savo mėgstama veikla ar tiesiog eina pasivaikščioti.

Pavasaris – toks metas, kai pradeda šilti oras ir atgyja gamta. Niekam ne paslaptis, kad atšilus orams dauguma žmonių savo laisvalaikį mieliau leidžia lauke, o ne namuose prie televizoriaus.

Šis klimato pasikeitimas įtakoja ir laisvalaikio praleidimo būdus. Daugelis renkasi fiziškai aktyvų laiko praleidimo būdą, kas yra labai girtina. Fizinis aktyvumas gerina ne tik sportinę formą, tačiau ir gyvenimo kokybę bei praplečia akiratį. Socialiniai fizinio aktyvumo poveikiai: skatina žmones bendrauti, buriasi bendruomenės, formuojasi nauji įgūdžiai bei teigiamai veikia aplinką (sodinami parkai, tiesiami pėsčiųjų bei dviračių takai). Žmonės renkasi aktyvų laisvalaikį dėl noro atrodyti gražiau, siekimo būti sveiku, dėl noro įdomiai praleisti laiką bei bendrauti. Iš tiesų, FA nauda yra akivaizdi, tačiau svariausias argumentas būti fiziškai aktyviu – sveikatos siekimas. Jei palygintume reguliariai nesitreniravusio žmogaus širdį su treniruota sportininko širdimi, tai pastaroji turėtų: retesnį pulsą, didesnes arterijas, daugiau jėgos, daugiau raumenų, taip pat sportuojančio žmogaus imuninė sistema yra žymiai stipresnė. Yra daug būdų savo laisvalaikį sieti su FA. Jei nėra noro, ar tiesiog nėra laiko pabėgiojimui ar pasivaikščiojimui parke, yra puikių alternatyvų. Viena iš jų yra į darbą rinktis važiavimą dviračiu, o ne automobiliu, o jei klimato sąlygos to neleidžia – porą kartų per savaitę apsilankyti sporto klube. Taigi, aktyvus laisvalaikis gali ne tik padėti atsipalaiduoti ir pasimiršti po sunkios darbo dienos, tačiau gali ir pagerinti Jūsų savijautą bei socialinius įgūdžius ar netgi prailginti Jūsų gyvenimą.

Turistinis žygis

Dalis žmonių per savo laisvalaikį nori kuo daugiau pamatyti ir apkeliauti, tad jį paskiria kelionėms. Keliauja į svečias šalis, susipažįsta su tų šalių istorija bei kultūra, vedami noro atrasti dar neregėtus ,,rojaus kampelius‘‘. Apie savo keliones jie pasakoja draugams, dalinasi įspūdžiais, parsivežtais suvenyrais bei tradicijomis. Kita dalis leidžiasi į netolimas keliones su savo draugais, tačiau ir čia patiria naujų įspūdžių, bei atranda įdomybių, kad ir kelionėje prie netolimo ežero. Dažnai tokie žmonės keliauja grupėmis, tai yra jų ratas, kuris, nesvarbu kokiomis oro sąlygomis, įveiks naują sunkumą. Tiesa, keliauti į tolimas šalis yra turtingųjų privilegija. Todėl mūsų žmogui svarbu gerai pažinti Lietuvą ir jos privalumus. Nors ir mūsų garsiausiojo kurortinio miesto – Palangos – įkainiai, iš tiesų, yra ne kiekvieno kišenei, didžioji gyventojų dalis neįsivaizduoja savo vasaros be apsilankymo joje. Tačiau Lietuvoje yra apstu lankytinų vietų, kurias mėgstančiam  keliauti žmogui yra privalu pamatyti. Daug keliautojų po mūsų šalį aplanko Europos parką, kur susilieja menas, poilsis, pramogos, nuostabi gamta. Tai – vienas iš įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi ir tik 20 minučių kelio nuo Vilniaus centro. Dar vienas lankytinas objektas – Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, netoli Kauno. Šis muziejus yra ta vieta, į kurią turėtų būti atvežami svečiai ir jaunimas, norintys pamatyti, kaip gyveno jų proseneliai. Tačiau naujoji slidinėjimo trasa po uždaru stogu Druskininkuose, turbūt, yra daugiausiai žmonių pritraukianti atrakcija Lietuvoje. Čia savo jėgas gali išbandyti tiek slidininkai profesionalai, tiek pirma kartą išbandantys slidinėjimo sportą. Taigi, jei laisvalaikiu mėgsti keliauti, iš tiesų ir Lietuvoje yra ką aplankyti. Ši tendencija pasiekė ir verslininkus, todėl yra statomi nauji viešbučiai Vilniuje, pajūryje, Druskininkuose, taip bandant pritraukti kuo daug lankytojų.

Žinoma, laisvalaikio būdai, kuriuos aptarėme, reikalauja daugiau nei tik noro. Jiems reikalingos nemažos išlaidos, pasirengimas bei tinkamos oro sąlygos. Taigi daugelis sutiktų, kad didelę dalį laisvalaikio praleidžia naršydami internete, kur randa jiems reikiamos informacijos mokslams, laisvalaikiui ir pramogoms. Čia laisvai yra bendraujama su savo draugais, sužinomos naujienos, žaidžiami žaidimai, susipažįstama su įvairiausiomis kultūromis. Žinoma, internetas visgi ne ta vieta, kur vertėtų praleisti didžiąją laisvo laiko dalį. Tačiau, pasak ,,Delfi‘‘, 25 procentai apklaustųjų pareiškė, kad jiems visiškai trūksta laisvo laiko, nespėjama pailsėti, tinkamai atsipalaiduoti, realizuoti save pramogų sferose, todėl virtuali erdvė tampa ta vieta, kurioje praleidžiame vis daugiau laiko. Su tuo yra sunku nesutikti, nes didelė dalis vos tik pasiekę namus pirmiausia įsijungia kompiuterius, o tik po to atlieka įprastus dienos ruošos darbus.

Supratome, kad laisvalaikį galima leisti tikrai įvairiai ir linksmai. Žinoma, visi norėtų, kad jis niekad nesibaigtų, tačiau viskam yra ribos.

Lukas Sinkevičius

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s