“Mis laikinosios sostinės“ rinkimai

Konkursas „Mis laikinoji sostinė“ jau penkioliktąjį kartą startavo šiais metais. Šis reginys džiugina tuo, kad jame renkama ne gražiausia Kauno miesto mergina, o pati žavingiausia. Renginio organizatorė Kristina Šermukšnytė teigia: „kad grožis yra sąlyginis dalykas, o protas, išmanymas ir sugebėjimas pavergti publiką ir komisiją yra talentas“. Gražiausios kaunietės titulas yra atiduodamas tai merginai, kuri pelno didžiausias komisijos simpatijas, o mis publikos titulas tai, kuri sulaukia didžiausio žiūrovų palaikymo, o publika būna įnoringa.

„Mis laikinoji sostinė 2012“ dalyvės

Šis konkursas padeda merginoms atsiskleisti, leidžia parodyti savo talentus. Talentų rungtyse merginos demonstruoja savo sugebėjimus pradedant dainavimu, baigiant akrobatika. 2010 metų rinkimuose viena mergina demonstravo indiškų šokių elementus, kurie labai nustebino komisija ir mergina už šį pasirodymą gavo ,,Mis elegancijos“ titulą. Kitos merginos kūrė pasakas kuriose įkūnijo princeses, šoko meilės šokius, rodė gerus dainavimo įgūdžius, pristatė savo pačių kurtų rūbų kolekcijas. Stebint namų darbo rungtį galima išvysti netikėčiausių talentų, kurie parodo, kad merginos mūsų krašte yra ne tik gražios, bet ir talentingos. Daugumai iš jų po šio konkurso atsiveria galimybė „išplaukti į platesniu vandenis“. Gražuolės gauna pasiūlymų tapti modeliais, sulaukia pakvietimų įrašyti dainas su žinomais prodiuseriais, galimybes vaidinti serialuose. Štai 2009 metų dalyvės Irma ir Vesta buvo plačiau pastebėtos prodiuserių, tapo žinomesnės ir savo gražiais balsais ėmė užkariauti Lietuvos muzikos sceną. Džiugu, kad tokie renginiai vyksta ir juose galima pamatyti šaunių merginų, kurios sugeba būti ne tik gražios, bet ir parodyti savo žinias bei talentus.

,,Mis laikinoji sostinė 2012'' dalyvės

Šio renginio dalyvės, vykstant pasiruošimui ir po jo rengia įvairiausias socialines akcijas, kurios pabrėžia mūsų kultūros vertybes ir žmonių geraširdiškumą. Šios akcijos būna aprašomos dienraščiuose „Lietuvos rytas“, „Kauno diena“, „Respublika“. Renginį „Mis laikinoji sostinė“ organizuoja viešoji įstaiga „Baltoji Pelėda“. Šį renginį remia G. Labanausko paramos fondas. Ši  įstaiga, pasitelkusi į pagalba, „Mis laikinosios sotinės“ ir „Lietuvos ponia“ dalyves, atlieka labdaringas veiklas: jos važiuoja į vaikų namus, padeda praskaidrinti vaikams niūrias dienas, per šventes ( Šv. Kalėdas ) nuperka įvairiausių dovanų vaikams, ir parodo jiems, kad jie yra mylimi. Dalyvės važiuoja į gyvūnų globos namus, nuveža gyvūnėliams ėdalo, o kai kurios, pačios rūpestingiausios, keletą gyvūnėlių pasiima auginti ir į savo namus. Galima labai didžiuotis šio renginio dalyvėmis, džiaugtis jų geraširdiškumu, rūpestingumu, juk ne veltui visame pasaulyje nominuojamos gražuolės sako: „Taikos ir gėrio pasaulyje“. Nors ši frazė skamba banaliai, tačiau, joje įžvelgiu tas tikrąsias ir trapiąsias gražuolių vidines  vertybes.

Šiais metais, 2012 kovo 23 dieną įvyko jubiliejinis penkioliktasis „Mis laikinoji sostinė“ konkursas. Įdomus sutapimas ir tai, kad dalyvių buvo penkiolika. Šis renginys vyko „Combo“ klube. Jis buvo plačiai publikuojamas įvairiausiuose dienraščiuose. „15min“ dienraštis, „ Kauno diena“ , www.delfi.lt , www.lrytas.lt vykstant gražuolių pasiruošimui stengėsi kiek galėdami plačiau pažindinti visuomenę su būsimomis dalyvėmis. Aprašinėjo kiekvienos iš merginų hobius, jų mokslinius laimėjimus, studijų sritis, rodė jų nuotraukas. Šiuolaikinių medijų dėka, žmonės turėjo galimybe daug ankščiau, negu renginio dieną, susipažinti su dalyvėmis ir išsirinkti savo favorites.

Šiais metais konkursą laimėjo pilnametė mergina, Dovilė Brazionytė, studijuojanti KTU universitete. Ji buvo verta šio titulo, ir skaitydama atsiliepimus apie  šį renginį nepastebėjau daug neigiamų komentarų ir įtarinėjimų korupcija, kaip kad vyko 2006m. Šiais metais laikraščiuose buvo rašoma, kad konkursą laimėjo ta mergina, kuri priklausė modelių agentūrai „ECM“ ( kuo labiau tituluotas modelis, tuo daugiau už fotosesijas gaunama pinigų ), jos giminės rėmė šį renginį ( proginių suknelių nuoma „ Žeiga“  ir sporto klubas „ Amazon gym“). Dienraštyje  ,,Lietuvos rytas“  2007m. gegužės 1 dienos straipsnyje, kai jau buvo išrinkta ir 2007 metų gražuolė, buvo rašoma, kad ir ši nugalėtoja yra siejama su „ Europos Centro Modeliai“ komanda. Būtina paminėti, kad ,,ECM” savininkė K. Šumskienė teisėjavo 2006, 2007, 2008, 2010 metais ir be abejo, galėjo turėti įtakos balsavime, renkant gražiausią Kauno miesto merginą. 2012 metais komisijoje vyravo vyrai ir teisėjavo tik viena moteris.

Dovilė Brazionytė

Gražiausia kauniete tapo KTU studentė Dovilė Brazionytė

Renginio globėja – Lietuvos ponia 2011 Indrė Baltrušaitienė įvertinusi merginų sugebėjimus, talentus, nuostabų koljė įteikė merginai, kuri buvo įvardijama kaip turinti didžiausius mokslinius pasiekimus. Džiugu, kad renginio globėja įvertino protą, išsimokslinimą ir pabaigoje išorinį grožį.

Šių metų gražiausios merginos Kaune rinkimuose merginos turėjo papasakoti ir parodyti savo žinias susijusias su teatru ( konkurso pavadinimas buvo “ Visas gyvenimas – teatras…” ). Ši tema leido merginoms atsiskleisti ir parodyti savo išmanymą, intelektualumą, kalbėjimo viešumoje įgūdžius. Nijolė Narmontaitė ( renginio vedėja ) šiais metais iš merginų reikalavo ypatingo pasitempimo, nes renginyje nebevyravo humoro prieskoniai.( Ankstesniuose renginiuose vedėjai: M. Jampolskis, A. Ramanauskas visus atsakymus apvainikuodavo linksmais posakiais ir merginos galėdavo laisviau kalbėti. Kiekvieną gražuolių pasakymą, atsakymą šie vedėjai  „išsukdavo“ tokia linkme, kad publika visuomet nusijuokdavo. ) N. Narmontaitė renginyje tviskėjo elegancija ir nuostabia išmone. Dauguma merginų atsakinėdamos, gerbiamai aktorei, aiškiai pasakė, kad mėgsta lankytis teatre, žiūrėti spektaklius ir jų žodžiai atskleidė mūsų kultūros dvasią, vienybę, išprusimą.

Roberta Burokaitė

Naudota literatūra:

http://www.mislaikinojisostine.lt/
www.baltojipeleda.lt/
http://www.lrytas.lt/-11780171911176964539-ar-skaidriai-renkama-mis-laikinoji-sostin%C4%97.htm
http://www.15min.lt/gallery/zmones/mis-laikinoji-sostine-2012-23775?p=3#axzz1q8XYtant
http://www.lrytas.lt/-13320006441330717419-merginos-var%C5%BEysis-d%C4%97l-kauno-gra%C5%BEuol%C4%97s-kar%C5%ABnos.htm
http://tv.lrytas.lt/?id=13325957111330974522
http://www.15min.lt/gallery/zmones/mis-laikinoji-sostine-2012-nugaletoja-dovile-brazionyte-23844#axzz1rGzMD2vF
http://www.lrytas.lt/-11780171911176964539-ar-skaidriai-renkama-mis-laikinoji-sostin%C4%97.htm
http://www.mislaikinojisostine.lt/nuotraukos

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s