22-eji metai Laisvės

„Prieš 22 metus Lietuva pareiškė pasauliui atkurianti nepriklausomą ir demokratišką valstybę. Tapome laisvi, nes tikėjome, kad Lietuva turi tapti mūsų namais. Linkiu ir toliau tikėti laisve bei prisidėti prie jos kūrimo. Turėkime Lietuvą tokią, kurioje būtų visada gera gyventi – saugią, tvirtą ir nepriklausomą”, – taip Lietuvą sveikino šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Spauda, internetiniai portalai, socialiniai tinklai taip pat mirgėjo nuoširdžiais sveikinimais. Ši valstybinė šventė abejingo nepalieka nė vieno, Lietuvos Respublikos piliečio.

Lietuvos vėliava

Garbingąja Trispalve, patriotine nuotaika, nuoširdumu, atsidavimu mūsų tautai, šūksniais „Lietuva-lietuviams“, kovo 11-osios šventę nuspalvino mūsų šalies piliečiai. Eitynės vyko didžiausiuose Lietuvos miestuose Vilniuje ir Kaune. Kovo 11-osios šventei buvo paruošti įspūdingi renginiai. Literatūrinė –  muzikinė programa, koncertai, tądien vykę visame mieste, be to, šiemet Kaune Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena sutapo su Kazimiero muge, taigi šventė buvo ne tik ori ir patriotinė, bet ir linksma, kupina įspūdžių ir geros nuotaikos. Begalo aktyviai šventėje dalyvavo ir jaunimas, nepaisant prasto oro surengę ne vieną akciją Kovo 11-osios proga.

Vilniuje, gausus būrys žinomų žmonių iniciavo eiseną „Švęskime Laisvę“. Vedliais tapę žurnalististas Arnoldas Lukošius bei televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė, pritraukė nemenką skaičių sostinės gyventojų. Juk tai ne tik politikų, bet ir visų Lietuvos žmonių šventė. Galbūt daugelis iš mūsų nėra įpratę minėti šią valstybinę šventę, tačiau žmonės, prisijungę prie eisenos pavertė šią dieną ne eiline švente, o būtent tikra ir patriotine.

Kovo 11-osios paminėjimas Varėnos mokykloje

Taip pat Vilniuje, Gedimino prospekte vyko eitynės „Už tėvynę“, kurios praėjo gana sklandžiai, tačiau provokacijų išvengti nepavyko. Liūdna, bet skandalingi plakatai, karikatūros, bereikalingos provokacijos bei įkyrūs šūksniai sukėlė daug pykčio, agresijos bei apsižodžiavimų tarp eitynių dalyvių.

Aktyvios akcijos, konkursai, renginiai bei projektai skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimui aktyviai įtraukė Lietuvos mokyklas. Viena jų – Pakruojo rajono Triškonių pagrindinė mokykla, kurioje nuo kovo 5-osios buvo vykdoma „Jaunojo patrioto savaitė“, skirta pilietiškumo ir pilietinės savimonės ugdymui. Vilniaus Pilaitės vidurinė mokykla artėjančią kovo 11-ąją pasitiko dešimtokų susitikimu su keliautoju, ekspedicijų į tremties vietas organizatoriumi ir vadovu Gintautu Alekna. Svečias papasakojo apie tautiečių tremtį į Sibirą, savo įdomų pasakojimą iliustruodamas fotografijomis ir filmuota medžiaga. (http://www.lrytas.lt/-13312898461329699724-kovo-11-oji-lietuvos-mokyklose.htm)

Eitynės

Džiugu, kai patriotiškumas yra ugdomas ir mokyklose. Smagu matyti ne tik suaugusius, bet ir vaikus, suvokiančius šios dienos svarbą Lietuvos Respublikai. Svarbiausia būti pilietiškesniems ir visada jausti, kad Lietuva, pirmiausia, prasideda nuo kiekvieno iš mūsų!

 

Viktorija Babilaitė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s