Užsieniečiai Lietuvoje – nuo darbų prie jausmų

Jau tikriausiai nė vieno iš mūsų nebestebina, srautai jaunimo ir ne tik,  keliančio sparnus iš Lietuvos ieškoti geresnio gyvenimo svetur. Bloga ekonominė situacija Lietuvoje, viena labiausiai aptarinėjamų temų šiomis dienomis. Kad ir kaip bebūtų keista, ne tik spaudoje mirga straipsniai apie vos įmanomą gyvenimą čia, bet ir viena iš vakarėlių temų paprastai būna – „Kaip išgyventi?” Taigi nenuostabu, kad sužinoję, jog užsieniečiai atkeliauja čia dirbti, bei gyventi, paprastai trūkčiojame pečiais, o neretai ir pasukiojame pirštą greta smilkinio. Juolab, kad neretai šie užsienio piliečiai atkeliauja ne iš kokių skurdžių trečiojo pasaulio šalių, bet iš turtingų, ekonomiškai stiprių valstybių. Emigrantai

Paklausus, kiekvieno iš mūsų, apie grupės „Skamp“ narius, nesudvejotume ir iš kart ištartume Ericos Jennings pavardę. Ji Airių tautybės dainininkė, atvyko į Lietuvą prieš daugelį metų, su grupe Skamp, sėkmingai kopė karjeros laiptais, ir nė neketino išvykti iš Lietuvos, visai neseniai sukūrė šeimą ir nuo to laiko su savo vyru taip pat muzikantu, Jurgiu Didžiuliu, pradėjo naują muzikinį projektą. Kitas užsienietis, argentinietis Eduardo Gimenezas, kurį į Lietuvą atviliojo meilė žaviai lietuvaitei, mūsų kultūros pasaulyje įsiminė kaip puikus tango mokytojas, bei vienos garsiausių Lietuvos aktorių gyvenimo draugas. Po varginančių bei skaudžių skyrybų, labai išgyvenęs menininkas, žiniasklaidai teigė, kad po 12 metų praleistų Lietuvoje, taip ir neapsiprato su stingdančiu šalčiu ir su grupe keliaus koncertuoti į Ispaniją, tačiau ar ilgesniam laikui apsistos šioje šalyje, teigia nežinąs. Dar viena kerinčio balso savininkė, ir puikiai žinoma šou verslo atstovė – Gruzijos pilietė Šorena Džaniašvili. Ši žavi, jauna moteris atkeliavo į Lietuvą vos keliems koncertams, tačiau užtruko čia ilgiau. Dalyvavo muzikiniame šou projekte, išpopuliarėjo, bei sutiko savo gyvenimo meilę. Šiuo metu Šorena, kuria, atlieka nuostabias dainas, daug koncertuoja ir net neketina palikti Lietuvos. Ir tai tik keli Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, kurie nudažo Lietuvos kultūros padangę įvairesnėmis spalvomis.

Nors jau nieko nebestebina užsieniečiai atkeliaujantys į Lietuvą, atstovauti Lietuvai sporto srityje, tačiau tikrai dažnai nustembame, iš pietietiškų bruožų turinčio užsieniečio, anglų kalba beriančio, kad jis gyvena ir dirba Lietuvoje. Dar didesnę nuostabą kelia, kad jie niekur nenori keliauti iš Lietuvos, ir teigia, kad daugelis bendradarbių siekia galimybės būtent Lietuvoje gaut paskyrimą ir įsikurti ilgėliau. Taigi reikia tik pasidžiaugti, kad net Lietuviškai vos kelius žodžius mokantys žmonės, kartais gerokai labiau myli mūsų šalį, nei mes patys. Ir tikrai dažnai tenka išgirsti –„ Apsidairyk! Čia juk taip nuostabu!”

Ieva Gabrėnaitė

Advertisements

One thought on “Užsieniečiai Lietuvoje – nuo darbų prie jausmų

  1. Pingback: Pliusai ir minusai “Kultuvėje” « KRITIŠKAI REFLEKTUOJAM.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s